Dziś jest

SobotaImieniny
22Tomasza
września 2018Maurycego

Programy samorządowe

Przeglądaj archiwum

Programy samorządowe

Środa, 20 grudnia 2017

Program Gminy

W grudniu projekty budżetów samorządów na rok przyszły są już sporządzone. Regionalna Izba Obrachunkowa już wydała opinie na ich temat. Opinie te, podobnie jak rekomendacje Komisji Rewizyjnych samorządów są wskazówką dla radnych jak glosować przy ich uchwalaniu. Gmina Szczecinek ma również gotowy budżet na rok przyszły. Wójt zapewnia, że przyszłoroczny będzie korzystniejszy niż ten obowiązujący obecnie.

Piątek, 15 grudnia 2017

Program Gminy

Jezioro Wierzchowo jest pełne ryb - zapewnia wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Jest ich tak dużo, że musimy zmienić strukturę zarybieniową. Może się wydawać, że taka sytuacja to raj dla wędkarzy, ale tak nie jest. Mimo, że jest ich dużo, to nie chcą brać. Drapieżniki mają pod dostatkiem pożywienia i nie reagują na przynęty. Na jeziorze od lat nie prowadzono odłowów na skalę gospodarczą i teraz władze gminy, które administrują jeziorem, prowadzą rozmowy na temat zmniejszenia populacji ryb karpiowatych.

Środa, 13 grudnia 2017

Program Samorządowy

Już w najbliższy piątek na Placu Wolności rozpocznie się Jarmark Świąteczny organizowany przez Stowarzyszenie Miasto z wizją. Jakie atrakcje będą towarzyszyły jarmarkowi - mówi burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w programie samorządowym. Ponadto w programie będzie mowa o wizycie burmistrza niemieckiego Neustrelitz, a także o nowym balonie, który już został zaprezentowany mieszkańcom miasta, a także o rozstrzygniętym niedawno konkursie Wolontariusz Roku.

Środa, 6 grudnia 2017

Program Samorządowy

Miasto Szczecinek w 2018 roku na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży przeznaczy kwotę 770 tys. zł, tj o 10 % więcej niż w roku ubiegłym. Pieniądze trafią do dzieci i młodzieży poprzez poszczególne kluby. Będą przeznaczone na organizację zajęć sportowo - rekreacyjnych, szkolenie i współzawodnictwo sportowe oraz organizację obozów sportowych. Zastępca burmistrza Daniel Rak w programie samorządowym zapowiada wsparcie również dla tych sportowców, którzy już ukończyli 18 lat, ale ciągle są uczniami szkól ponadgimnazjalnych. Ponadto, w programie będzie mowa o sposobie dystrybucji tych pieniędzy, a także o organizacji kluczowych imprez sportowo - rekreacyjnych. W dalszej części programu burmistrz opowie o trwających przygotowaniach do przejęcia dworca PKP.

Środa, 29 listopada 2017

Program Samorządowy

Zima zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie w naszym mieście na dobre rozpoczyna się sezon grzewczy. To zła wiadomość, bo czekają nas podwyżki cen ciepła - zapowiedział burmistrz Jerzy Hardie - Douglas w programie samorządowym. Ponadto, w programie będzie mowa o nowych gniazdach półpodziemnych na odpady komunalne. Burmistrz opowie też o nowych światełkach, które ozdobią miasto w okresie przedświątecznym.
[1]