Pogoda

Pochmurnie i deszczowo

Temperatura
min: 13 st. C
max: 17 st. C
Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr półn.-zach. o sile 3 m/s
dziś jutro pojutrze

13°C/17°C

11°C/18°C

14°C/19°C

Kategorie

Archiwum aktualności

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Informacje MOPS

Środa, 26 lipca 2017

Od 1 sierpnia br. można składać wnioski na okres zasiłkowy 2017/2018: na świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze (500+) i fundusz alimentacyjny. Przyjmowanie i obsługa wniosków odbywa się w budynku MOPS przy ul. Koszalińskiej 89: w poniedziałki, wtoreki i piątki w godz. 8 - 13, w czwartki w godz. 11 - 16. Formularze wniosków będą dostępne od 1 sierpnia br. : na stronie www.mops.szczecinek.pl oraz w siedzibie MOPS przy ul.

Dixie Rajd

Wtorek, 25 lipca 2017

W najbliższy weekend, w Szczecinku odbędzie się III Dixie Rajd Old Mobile. Przeniesiemy się wtedy do lat 20/30-tych, spędzimy czas wśród niezwykłych, zabytkowych i kolekcjonerskich pojazdów, przy dźwiękach muzyki jazzowej.

Nadciągają Wikingowie

Wtorek, 25 lipca 2017

Szczecineckie Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom ostrzega, że nadciągają Wikingowie. W najbliższą środę zawładną placem koncertowym na osiedlu Zachód. Stowarzyszenie zaprasza wszystkie dzieci do odparcia ataku groźnych wojowników o godz. 11.

Poplenerowy wernisaż

Poniedziałek, 24 lipca 2017


Miniony weekend w Szczecinku upłynął pod znakiem ART Pikniku, czyli artystycznego święta miasta. Przez trzy dni działo się wiele. Arena działań były tereny wokół zamku, hala Ślusarnia i jezioro Trzesiecko. Preludium do Artpiknikowych prezentacji był poplenerowy wernisaż rzeźby w ogrodzie Sapiku.
Przez dwa tygodnie młodzi artyści - studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Gdańsku, podczas pleneru w Szczecinku rzeźbili w drewnie.... powietrze. Plener, w którym uczestniczyli, odbywał się pod hasłem: Nieskończoność przyrody - powietrze. W poprzednich edycjach pleneru ich koledzy rzeźbili ziemię i wodę. W tym roku surowcem było drewno topolowe. Czy im się to udało - trudno powiedzieć, bo każdy indywidualnie odbiera sztukę. Ale to nie jest oczywiście żadną ujmą dla odbiorcy, który akurat tego dzieła nie rozumie. Prace studentów z Warszawy i Gdańska mieszkańcy Szczecinka już niebawem będą mogli podziwiać w przestrzeni miejskiej, m.in. w parku nad jeziorem Trzesiecko.

Piątkowe koncerty

Poniedziałek, 24 lipca 2017


Główna scena piknikowa ustawiona była przed zamkiem.

[1] 2 3 4 5