Archiwum aktualnośœci

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Aktualności TV Zachód

Piątek, 3 lipca 2015

Aktualności TV Zachód: O zadyszce szczecineckiego szpitala - rozmowa z Adamem Wyszomirskim ***** Szkolenie na temat zmian w prawie budowlanym ***** O zmianach w prawie karnym ***** Dodatkowe środki na bezrobocie ***** Lato w mieście ***** Wernisaż w Muzeum ***** II Polo HIT festiwal już jutro na placu koncertowym ***** Piknik rodzinny księżnej Jadwigi w niedzielę ***** Medale pływaków ***** Zaproszenia *****

Zadyszka szpitala

Piątek, 3 lipca 2015

To, co jest dobrodziejstwem dla chorych, może być zmorą dla placówek służby zdrowia. Tak jest w przypadku pakietu onkologicznego, który generuje dodatkowe koszty. Ale nie tylko pakiet onkologiczny powoduje zadyszkę finansową szczecineckiego szpitala. Wpływ ma również uruchomienie nowej części szpitala. O tych i innych problemach dyskutowano podczas ostatniej sesja Rady Powiatu. Szczegółowo o tym mówił prezes szpitala Adam Wyszomirski.

Kasa dla bezrobotnych

Piątek, 3 lipca 2015

Bezrobocie to problem, który spędza sen z powiek wszystkim samorządowcom, a także osobom poszukujących pracy. Starosta szczecinecki nie ustaje w zabiegach, by zdobyć dodatkowe środki na aktywne formy zwalczania bezrobocia. Ostatni starosta złożył dwa wnioski do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o dodatkowe środki z rezerwy.

Reforma prawa karnego

Piątek, 3 lipca 2015

Od 1 lipca obowiązuje kontrowersyjna reforma kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego. Założenia były szczytne - przede wszystkim skrócenie czasu trwania rozpraw przed sądem. Prawnicy mają jednak obawy czy to się uda. Adwokaci i prokuratorzy są bardzo sceptycznie nastawieni do tej nowelizacji. A zmiany w Prawie karnym dotyczą zarówno wysokości kar, jak i sposobu prowadzenia procesu przed sądem.

Budowa bez pozwolenia

Piątek, 3 lipca 2015

Od 28 czerwca bieżącego roku budowa wolno stojącego domu jednorodzinnego - gdy jego obszar oddziaływania mieści się w całości na działce, na której został zaprojektowany - nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę. Budujący mogą skorzystać z nowej uproszczonej procedury zwanej zgłoszeniem z projektem. O tych i innych zmianach mających ułatwić życie inwestorom mówiono podczas konferencji zorganizowanej przez starostwo.

[1] 2 3 4 5