Archiwum aktualnośœci

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Szwedzi w ratuszu

Piątek, 1 lipca 2016

Pierwszy weekend lipca w Szczecinku jest pełen atrakcji. Była to okazja by zaprosić do Szczecinka gości z miast partnerskich. Dis przedstawiciele szwedzkiego Söderhamn spotkali się z władzami miasta w ratuszu.

Trująca roślina

Piątek, 1 lipca 2016

Na terenie miasta pojawił się barszcz Sosnowskiego. Roślina występuje na Bugnie w okolicy ujęcia wody i duże skupisko zaobserwowaliśmy w pobliżu dworca PKP Chyże. Przypominająca wyrośnięty koper roślina jest bardzo niebezpieczna dla ludzi.

Budują scenę

Piątek, 1 lipca 2016

Na Placu koncertowym na osiedlu Zachód trwa budowa sceny. Już jutro rusza trzeci Polo TV Hit Festiwal. Start o godz. 17. Ponadto w programie koncert gwiazd, koncert jubileuszowy i scena Disco Star.

Co dalej z PKS

Piątek, 1 lipca 2016

Od dłuższego czasu, temat spółki PKS wraca jak bumerang. Powodem jest zła sytuacja finansowa. Starosta wraz z zarządem powiatu szuka jakiegoś rozwiązania problemu, bo nie można w nieskończoność lądować pieniędzy w nierentowne przedsięwzięcia. Jest kilka możliwości wyjścia z impasu, ostatecznością będzie sprzedaż udziałów spółki czyli pełna prywatyzacja. Ale to ostateczność.

Letni kurs muzyczny

Piątek, 1 lipca 2016

Trwa XVIII Letni Kurs Muzyczny. Ponad 150 młodych muzyków z całej Polski doskonali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Nauczycielami są profesorowie Akademii Muzycznych, a także znakomici wirtuozi gry na fortepianie.

[1] 2 3 4 5